banner13

Pirinçci Köyü Tanışma Ve Kaynaşma Festivali Renkli Geçti

Ödemiş’e bağlı Pirinçci köyünde bu yıl 3. kez düzenlenen Tanışma ve Kaynaşma Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.Türkiye'nin değişik yerlerinde gelen Pirinçci köylülerini buluşturan festivalde ünlü sanatçı Coşkun Sabah ve...

05 Haziran 2013 Çarşamba 11:04
Bu haber 157 kez okundu
Pirinçci Köyü Tanışma Ve Kaynaşma Festivali Renkli Geçti
Ödemiş’e bağlı Pirinçci köyünde bu yıl 3. kez düzenlenen Tanışma ve Kaynaşma Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye'nin değişik yerlerinde gelen Pirinçci köylülerini buluşturan festivalde ünlü sanatçı Coşkun Sabah ve yerel sesler de sahne aldı. Bu köyde doğan, ancak yaşamını başka yerlerde sürdüren çok sayıda vatandaş da festivalde hasret giderme olanağı buldu. Gelecek yıl gerçekleştirilecek festivalin ağasının belirlendiği açık artırma ise kıran kırana geçti. Ağalığı, 10 bin TL ile AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Kenan Çakar kazandı. Ancak, Çakar ağalığı kendisinden daha çok layık gördüğünü belirttiği İl Genel Meclis üyesi Pirinçci köyünden Hikmet Aydın'a devrettiğini açıkladı. Aydın, Çakar'a teşekkür ederek ağalığı devraldı.

Festivalin Pirinçci Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bahar şenliği olarak düzenlendiğini kaydeden Muhtar Mehmet Kaya, bir kez daha kaynaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

 Subscribe in a reader

PENDİK BURADA ! Pendik Haber,Pendik satılık,Pendik kiralık,Pendik haberleri,pendikhaber.com.TR
PENDİK TV BURADA ! pendik tv, pendik televizyonu,pendik belediye,pendiktv.com.TR
PENDİK RADYO ! pendik radyo,pendik radyo yayını,pendikradyo.com.TR

    Yorumlar

banner26
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv