banner13

Bizim camia olarak derdimiz var

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz Tuzladaki kurum yöneticileriyle..

23 Ekim 2013 Çarşamba 11:56
Bu haber 145 kez okundu
Bizim camia olarak derdimiz var
 Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz Tuzladaki kurum yöneticileriyle ‘’eğitimin sorunları konusunda ‘’ istişare toplantısı yaptı. Toplantıya Şube Başkan Yardımcıları Abdullah Yadigar, Gökay Yılmaz ve Tuzla Temsilcisi Metin Çangır ve çok sayıda kurum yöneticisi katıldılar.

Örnek Çalışmalar Yapıyoruz

Kurum Yöneticilerine hitaben bir konuşma yapan Yavuz ‘’Biz sadece bir sendika değiliz. Bizim camia olarak derdimiz var. Bir medeniyet değerimiz var. Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar yaptık’’ dedi.

Bizim Medeniyet Değerlerimiz Var

Yavuz ‘’Bu sene okul dönüşümleriyle ilgili bazı sıkıntılar yaşadık. Yaz ayları toplu sözleşme süreciyle geçti ama bu sene yüzümüz güldü’’ diyerek toplu sözleşme süreciyle ilgili; ‘’Memur-Sen 10 hizmet kolunda masaya yetkili olarak oturdu. Memur-Sen toplu sözleşme kazanım sayısını 107’ye çıkarmıştır. Geçen yıl mutabakatsızlıkla, bu yıl ise mutabakatla sonuçlanan toplu sözleşmenin toplu görüşmeden farkı ortaya çıkmıştır. Toplu sözleşme hakkını alan Memur-Sen ailesi, kamu çalışanlarına en büyük kazanımı sağlamıştır” şeklinde konuştu.

 Yavuz konuşmasını şöyle sürdürdü; ‘’10 hizmet kolunda görüşmeleri yapmaya ve sonuçlandırmaya yetkili olan Memur-Sen, çalışanlara çifte bayram yaşatmak gayretiyle hareket etmiştir. ‘Çalışanlar olarak amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir’ anlayışı ile hükümetin bütün taraflarıyla gece boyu görüşmelerde bulunan Memur-Sen, önceki yıl masayı kilitleyen ve ilk toplu sözleşme sonrası iş bırakmamıza da neden olan öğretmenlerin ek ödeme sorununun çözülmesi ile birlikte kamu personelinin geneline ilişkin önemli oranda artışlar sağlamayı başarmıştır. Eğitim-Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna ilişkin özel tekliflerin haricinde 2014-2015 dönemine ilişkin toplu sözleşme görüşmelerinde kamu personelinin geneline yönelik olarak; 2014 yılı için taban aylığa 175 TL artış, 2015 yılı için ise ücretlerde ilk altı ay için yüzde 3, ikinci altı ay için yüzde 3 artış yapılması, enflasyon oranlarının bu artış oranını geçmesi halinde ise enflasyon farkının da ücretlere yansıtılması, 4/C statüsünde çalışan personel yönünden aile yardımı ödeneğinden faydalandırılmaları, ücretlerde yapılan 175 TL artışın yanında 175 TL iyileştirme yardımı yapılması, toplu sözleşme ikramiyesinin 60 TL’ye çıkartılması konularında anlaşma sağlamıştır’’ dedi.

 

Rakip Sendikaların Eğitim-Bir-Sen’in Ek Ödeme Mağduriyetini Gidermesi Karşısında Boşluğa Düştüklerini ifade eden Yavuz konuşmasını şöyle tamamladı;

‘’Sadece sendikal muhalefet yapma adına rakamlarla oynayarak, yalan yanlış bilgilerle kamu çalışanlarını manipüle etmeye çalışanların; çalışanların ciddiye alıp yetki vermemesinin yanında masada yetkisiz ve etkisizliğin faturasını örtme telaşıyla hareket etmeye başladılar. Yıllarca yüzdelik zam yerine emeklilikte işe yarayacak şekilde taban aylığa iyileştirme yapılsın diye propaganda yürütenler, 8 yıl masada yetkili olarak oturup 6 defa mutabakatsızlıkla sonuçlanan görüşmeler sonrası bir kez bile iş bırakamayanlar, ilk toplu sözleşmede ek ödemeyi bayraklaştırıp ‘ek ödeme yoksa, imza da, iş de yok’ diyen Eğitim-Bir-Sen’in, kararlı mücadelesi sonucu bu yıl ek ödeme mağduriyetini gidermesi karşısında boşluğa düşmüşlerdir. 4/C’lilerin yaşadığı sıkıntıları çözmeye çalışan Memur-Sen ailesinin aksine hiçbir katkı sunmayıp sorundan nemalanmayı seçenler, 4/C’lilerin de sorununun önemli ölçüde çözüldüğü toplu sözleşme masasındaki başarımızı inkâr değil, takdir edebilmelidirler’’ dedi.

Kurum yöneticilerinin dilek ve temennileri alındıktan sonra toplantı sona erdi.

HABER: ABDULLAH YADİGAR
Kaynak : Duyuru Gazetesi

 Subscribe in a reader

PENDİK BURADA ! Pendik Haber,Pendik satılık,Pendik kiralık,Pendik haberleri,pendikhaber.com.TR
PENDİK TV BURADA ! pendik tv, pendik televizyonu,pendik belediye,pendiktv.com.TR
PENDİK RADYO ! pendik radyo,pendik radyo yayını,pendikradyo.com.TR

    Yorumlar

banner26
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv