banner13

İlkadım'da Yöresel Bez Dokuma Kursu

İlkadım Belediyesi Unkapanı Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Bez Dokuma Kursu” bayanlarda yoğun ilgi görüyor.İlkadım Belediyesi’nin kadın istihdama yönelik kurslarında Bez Dokuma Kursu’nda eğitim alan kursiyerlerin yaptıkları el emeği...

06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:06
Bu haber 122 kez okundu
İlkadım'da Yöresel Bez Dokuma Kursu
İlkadım Belediyesi Unkapanı Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Bez Dokuma Kursu” bayanlarda yoğun ilgi görüyor.

İlkadım Belediyesi’nin kadın istihdama yönelik kurslarında Bez Dokuma Kursu’nda eğitim alan kursiyerlerin yaptıkları el emeği göz nuru ürünler dikkatleri üzerine çekiyor. 20 gün gibi kısa sürede dokuma tezgahlarında ustalaşan kursiyerler yöresel kıyafetler, masa örtüsü, isteyenin şal olarak da kullanabileceği göz kamaştıran ürünü de üretmeye başladılar. 38 öğretici hocası ile bin 500 kursiyere hizmet veren Unkapanı Kültür Merkezi, hat sanatından tel kırmaya, tezhipten ahşap boyamaya kadar pek çok kursa da yer veriyor.

Kursiyerlerin bu kadar kısa sürede mesleği öğrenip bir şeyler üretmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurs Eğitmeni Rana Zincir, Unkapanı Kültür Merkezi’nde 1 yıla aşkın süre ile devam eden Bez Dokuma Kursu’nda eğitim alan bayan kursiyerlerin yaptığı şal, masa örtüsü, perde gibi dokuma ürünlerin uzun ömürlü olduğunu ve bayanlar tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Kursiyerlerin öğretici hocaların nezaretinde güzel işler başardıklarını söyleyen Unkapanı Kültür Merkezi Sorumlusu Rükiye Çamaş, “İlçe genelindeki ev hanımı bayanlara ulaşarak, yeni bir meslek öğrenmelerine vesile oluyoruz. Kültür Merkezimizde, toplumumuza ve sanayi kesimimize üretken ve nitelikli elemanlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 Subscribe in a reader

PENDİK BURADA ! Pendik Haber,Pendik satılık,Pendik kiralık,Pendik haberleri,pendikhaber.com.TR
PENDİK TV BURADA ! pendik tv, pendik televizyonu,pendik belediye,pendiktv.com.TR
PENDİK RADYO ! pendik radyo,pendik radyo yayını,pendikradyo.com.TR

    Yorumlar

banner26
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv